Prefabrik ofis binası ve şantiye binası kullanımlarını içeren üst bir terimdir. Prefabrik ofis yapılar genelde çimentolu yonga levha panel duvar veya sac panel duvar sistemlerden demontable olarak üretilir ve yerine montaj edilirler. Defalarca sökülüp yeniden kurulabilme özelliğine sahiptirler. Bu yüzden eğer başka bir yerde kullanılma imkanı var ise bir kez satın alınan prefabrik ofis defalarca kullanıma sahip olacağından birim maliyet değeri düşük olmaktadır. Betonarme ofis binaları ve şantiye binaları ise taşınma imkanı vermediğinden daha yüksek maliyetlerde yansımaktadır.

Prefabrik Ofis Binası Planları

İhtiyaca göre hazırlanan planlar doğrultusunda üretilmektedir. Kolay Prefabrik hazır ofis ve şantiye binası projeleri olsa da sizin ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak yeni bir proje imkanı bulunmaktadır. Genel olarak projeler hazırlanırken dikkat edilen husus projenin mümkünse 125 cm. lik panel genişliği dikkate alınarak çizilmesidir. Bu alıcı tarafından yapılmasa bile teknik departmanımız üretim sistemi gereği planı panel ile uyumlu bir şekilde dönüştürmek durumundadır.

Pendik Prefabrik Ofis

Panel Sistem Ofis Binalarının Avantajları

Doğal olarak hazır yapı sistemlerinin tüm avantajlarını üzerinde taşıyan prefabrik ofisler ekonomik kullanım değeri, yüksek ısı yalıtımı ile kullanım kalitesi, istenilen plan imkan sağlaması ile esneklik gibi temel avantajları taşımaktadır. Hem yurt içi hem de yurt dışında kendisine kullanım alanları bulan ofis ve şantiye binaları kolay taşınabilirlik ve montaj özelliği ile de şantiyelerin önemli bir argümanı haline gelmiştir. Betopan veya sac paneller, bağlantı elemanları, çatı makaslar vb. tüm aksamların belirli bir hafiflikte olması hem nakliye hem montaj üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Prefabrik Ofis Fiyatları

Panel sistem ofis binaları maliyetleri planları doğrultusunda çıkarılan malzeme dökümlerine göre hesaplanmaktadır. Bu sebeple sabit bir m2 birim maliyet bulunmamaktadır. Müşterinin ihtiyacı olan plan ortaya çıkarıldıktan sonra revizyonlar yapılır. Plan nihai halini aldıktan sonra varsa farklı malzeme türleri ya da özel istekler belirlenir. Bu doğrultuda malzeme dökümü yapıldıktan sonra her parçanın birim maliyeti ile toplam maliyet elde edilir. Bu yüzden iç bölmeleri daha yoğun olan prefabrik ofis binaları iç bölmeleri az, odaları çok daha geniş ya da tamamen boş olan binalara göre daha maliyetli çıkacaktır. Ucuz prefabrik ofis binası beklentisi içinde olabilmek için olabildiğince kullanılan elemanların sayılarının düşük olmasını sağlamak gerekmektedir.

Buna karşın çok kabaca bilgi olması açısından ve kurların değişkenliği de göz önünde bulundurulduğunda bağlayıcı olmayacak bir ortalama birim maliyet düşünmek gerekirse yaklaşık m2 fiyatı 80-120 USD arasında düşünmek gerekir. Fiyatlar plana, kullanılacak malzemeye ve döneme göre bunun üzerine çıkabilir. Prefabrik binaların maliyetleri içerisinde yalnızca prefabrik kısmın olduğunu, alt yapı, zemin kaplamaları, nakliye ve şantiye masrafları gibi harici maliyetlerin dahil olmadığını da unutmamak gerekir.

Balıkesir Prefabrik Ofis Binası

Prefabrik Ofis Planları

Kolay Prefabrik müşterilerine hazır yüzlerce farklı boyutlarda prefabik ofis planı sunabilmektedir. Firmamızdan talep edildiğinde belirli hazır boyutlardaki planlar hızlıca sunulabilir. Eğer özel bir prefabrik ofis binası ihtiyacınız varsa ise planınız hazırlayıp bize gönderebilirsiniz. Ya da taslak bir plan göndermeniz durumunda planlama ve fiyatlandırma teklifini size sunabiliriz.

Eğer sizin de bir ofis binası ihtiyacınız var ise lütfen info@kolayprefabrik.com veya 0 216 491 40 54 nolu iletişim numaramızdan bizimle irtibata geçiniz.