Prefabrik Evler

Prefabrik Evler

Prefabrik evler teknolojisinin bize sunduğu kolaylıklardan olan prefabrik evler hızlı montaj, ekonomik yapılarıyla ön plana çıkıyor. Aynı zamanda depreme dayanıklılık, ısı yalıtım değerlerinin yüksek olması da prefabrik hazır evler tercihini daha da arttırmaktadır. Kolay Prefabrik evler müşterilerinin talebine bağlı olarak yazlık evler, bağ evleri, bahçe evleri ya da kalıcı konutlar şeklinde projelendirme yapmaktadır. Prefabrik ev yapımı bize esnek projelendirme ve estetik görünüm avantajını da sunmaktadır.

Tek Katlı Prefabrik Evler

Tek Katlı Prefabrik Evler Resim

İki Katlı Prefabrik Evler

Prefabrik Evler

Prefabrik Evler

Prefabrik ev, parçaları fabrikalarda üretilen ve inşası için herhangi bir kazı işlemi gerekmeyen, beton bir zemin üzerine oturtulan yapıdır. Prefabrik evler, kolay ve hızlı inşa edilmesi hatta diğer evlere göre ucuz olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir. Prefabrik evlerin iç planlamaları kişilerin ihtiyaçlarına uygun şekilde dizayn edilir. Bu nedenle oldukça kullanışlı yapılar ortaya çıkar. Prefabrik evlerin birçok avantajı vardır;

 • Diğer evler gibi uzun inşa süreleri yoktur.
 • Maliyetleri çok daha azdır.
 • Kişilerin ihtiyaçlarına göre odalar oluşturulur.
 • Prefabrik evler, deprem ve heyelan gibi doğal afetlere karşı daha dayanıklıdır.
 • Bu yapıların, yalıtım sistemleri diğer evlere göre daha iyidir.
 • Prefabrik evler çevreyi kirletmeden ve doğaya zarar vermeden yapılır, bu nedenle çevre dostudur.

Bir prefabrik evin ortalama 40 ile 65 yıl arasında değişen kullanım ömürleri vardır. Ülkemizde yayla bölgelerinden çok olduğu için çoğunlukla sadece yazın kullanıldığı düşünülmektedir. Fakat bilinenin aksine prefabrik evler her mevsim rahatlıkla kullanılır. Prefabrik evlerin yapım aşamaları ise şöyledir;

 • Zemin için temel betonun dökülmesi,
 • Yapıyı oluşturan çelik iskeletin planlanması,
 • Duvar, kapı, cam gibi parçaların monte edilmesi,
 • Son dizayn dokunuşlarının yapılması,
 • Aksesuar ve bahçe düzenlenmesinin yapılması.

Tek Katlı Prefabrik Evler

Yaşadığımız şehirlerin karmaşık ve kalabalık olması, her yerde çok katlı binaların inşa edilmesine neden olmuştur. Bu nedenle pek çok kişi son dönemlerde yorucu ve tek tip şehir hayatından kaçıp bahçesi veya verandası olan tek katlı prefabrik ev hayalini kurmaya başladı. Tek katlı prefabrik evler hem maliyet açısından hem de sunduğu rahat yaşamdan dolayı tercih edilmektedir. Çoğunlukla 2+1 şeklinde oluşturulan bu evler veranda ve bahçe seçenekleriyle çok daha kullanışlı hale geliyorlar. İstenilen her m² ‘ye uygun şekilde üretilen evler kişilerin ihtiyaçlarına kolay ve ulaşılabilir çözümler üretiyor.

İki Katlı Prefabrik Evler

İki katlı prefabrik evler çoğunlukla yazlık bölgelerde kullanılmaktadır. İstenilen her ölçüde yapılabilen evler, geniş balkonlar eklenerek de harika görünüm ve kullanım özelliği kazanmaktadır. İki katları prefabrik evlerin fiyatları dubleks bir beton eve kıyasla çok daha uygundur. Bu nedenle yazlık amacıyla pek çok kişi için tercih edilmektedir.

İki katlı prefabrik evler, dar alanlara kolaylıkla yerleştirilebilir, böylelikle alandan tasarruf ederek istenilen oda sayısı alan dar bile olsa planlayabilmektedir. Oldukça modern ve şık tasarıma sahip bu evler, her tasarıma uyum sağlar ve kolaylıkla dekor edilebilir.