Karadeniz bölgesinde prefabrik ev kullanımı, iklim şartlarıyla ilgilidir. Devamlı yağış alan bu bölgede dayanıklı prefabrik evlerin tercih edilmesi oldukça pratiktir. Farklı iklim koşullarına uyum sağlayan prefabrik evlerin duvarlarında rutubet ve nem oluşmaz. Bu nedenle yağışın bol olduğu Karadeniz bölgesinde kullanıma uygundur. Duvara özel sistemler uygulanarak yağmuru içine çekmesi önlenebilir. Böylece yağmur suları çatıdan ve duvarlardan kolayca akıp gidebilir.

Öte yandan Karadeniz’in ekonomik yapısı genellikle çay yetiştiriciliğine dayanır. Özellikle hasat döneminde dinlenmek ve konaklamak için bu ihtiyaçları karşılayabilecek yapılara gereksinim duyulur. İşte prefabrik evler istenilen boyutlarda üretilebildiği ve kurulumu kısa sürede tamamlandığı için Karadeniz bölgesinin ideal yapılarından biridir.

Karadeniz’de Prefabrik Ev Kullanımı

Herkes kendi evine sahip olmak ister. Ancak ev fiyatlarının yüksek olması bunu zorlaştırır. Hele müstakil ev yaptırmak daha maliyetlidir. Bu yüzden prefabrik yapılar çok daha avantajlıdır. Özellikle Doğu Karadeniz bölgesinde popüler olarak tercih edilen bu yapı; yağmur, kar ve deprem gibi olumsuzluklara karşı son derece dayanıklıdır.

Karadeniz’in hem yağışlı iklim yapısı hem de toprak yapısı ev inşaatına pek elverişli değildir. Zira bu bölge, eğimlerle de doludur. Toprağı düzlemek oldukça fazla zaman alabilir. Oysa prefabrik evler, hazır olarak gelir. Evin kurulumu zaman kaybetmeden gerçekleştirilir. Karadeniz, toprak kaymalarının yoğun olduğu bir bölgedir. Bu olay sonucunda betonarme evlerin birçoğu yıkılarak can kaybına sebebiyet verdiğinden prefabrik evlerin kullanımı daha güvenlidir. Çünkü bunlar esnek bir yapıya sahiptir. Toprak kayması ve deprem esnasında yıkılmaz. Böyle bir şey olsa bile can kaybına yol açmaz.

Karadeniz Bölgesinde Prefabrik Ev Fiyatları

Karadeniz’de prefabrik ev fiyatları metrekareye, kullanılacak malzemelere ve evin özelliklerine göre değişir. Tek katlı prefabrik evlerin fiyatlarıyla iki katlı evlerin fiyatları tabii ki farklıdır. Bu konuda firmanızdan daha detaylı bilgi almanız mümkündür. Anahtar teslim satışlarda, zemindeki betondan mutfak dolabına, pencere ve kapılardan parkelere kadar her şey firmaya aittir. Fakat dilerseniz bu masrafları kendiniz üstlenebilirsiniz. Bununla birlikte prefabrik evler, betonarme evlere kıyasla her zaman daha avantajlıdır. Söz konusu durum Karadeniz bölgesi için de geçerlidir. Mavi ile yeşilin buluştuğu bu yerde doğal güzelliklerin tadını çıkarmak, daha huzurlu bir yaşam sürmek için prefabrik ev modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Her mevsimin yağışlı geçtiği bu bölgede güvenle kullanabileceğiniz prefabrik evler hayatınızı kolaylaştıracaktır. Küf, kötü koku, nem ve rutubet gibi sorunlar yaşamayacağınız bu evlerde kendi tarzınızı istediğiniz gibi yansıtabilirsiniz. Dağlık alanlar, kırsal bölgeler veya sahil kenarı fark etmeksizin; Karadeniz’in istediğiniz herhangi bir yerinde bu konforlu yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Isı yalıtımına sahip olan bu tarz yeni nesil evler enerji tasarrufu da sağlar. Karadeniz bölgesinde prefabrik ev kullanımı ile hayatınızı daha konforlu yaşamak istiyorsanız, taleplerinize uygun modeller için firmamızla iletişime geçmeniz mümkündür.

Yıllara meydan okuyan bu evler, sizden sonra çocuklarınıza ve torunlarınıza bile kalabilir. Kaynaksız vidalı tasarımı, rüzgâra ve depreme karşı dayanıklı oluşu, yüksek izolasyonlu ve üst düzey yalıtımlı yapısıyla prefabrik evler, yaşam standartlarınızı farklı bir boyuta taşıyacaktır.